ADANA KLİMA SERVİSİ


Adana klima servisi Hem yazın hem kışın gerek evlerde gerek iş yerlerinde sıklıkla kullanılan elektronik cihazlardan olan klimalar, belli dönemlerde bakımı yapıldığında uzun süreler güvenle kullanılabiliyor. Klima bakımı nasıl yapılır, sorusunun cevabını vermeden önce bu cihazlarda oluşabilecek arıza durumlarından haberdar olmakta fayda var. Örneğin kışın odayı ısıtması için ayarladığınız klimanız, sıcak yerine soğuk mu üflüyor? Klima çalışırken garip sesler mi çıkarıyor? Klimanız soğuk üfleme modundayken kötü kokular mı yayıyor? Bu belirtilerden açıkça anlaşılıyor ki klima bakım onarım zamanınız gelmiş de geçiyor bile.

Adana klima servisi Uzmanların yılda en az iki kere temizlenmesi gerektiğini söylediği klimaların bakımında dikkat edilmesi gereken ip uçlarını sizin için derledik. Yazının devamını okuyarak detaylı klima temizliği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Klima Bakımında Neler Yapılır?

Ev, iş yeri, AVM, seyahat araçları gibi kapalı alanların iklimlendirme araçları olarak uzun yıllardır kullanılan Sigma, GE Appliances, Hotpoint Ariston, Sharp ve Baymak klima temizliği yapmak için farklı noktalara dikkat etmek ya da işin uzmanından destek almak önemli. Temizliği siz ya da bir başkası yapacak olsun “Klima bakımında neler yapılır?” konusunda bilgi sahibi olması gerekir. Burada herhangi bir sorun gözlemlenmezse ürünün hava filtresi sökülerek nazikçe yıkanır. Bu işlemi yaparken filtrelere temizlik kimyasalı sıkıp 10 bekledikten sonra nemli bir bezle filtreleri silmeniz yeterli. Son aşamada güzelce duruladığınız filtreleri kurumaya bırakabilirsiniz.

F Bunun yanı sıra kontrol devresine bağlı olan alçak gerilim hattının voltajını da denetlemeniz oldukça mühim. Bundan sonraki adımsa klima evaporatör temizliği. Evaporatör hava emiş filtrelerinin de denetlenip temizliği yapıldıktan sonra gaz ölçümü yapılarak cihazın bakımını tamamlayabilirsiniz.

Klima Bakımı Neden Önemlidir?

Markası ya da modeli ne olursa olsun klimalar ortamların ısısını ve nem dengesini düzenlemenin yanı sıra ortamın hava kalitesini de sağlayan cihazlardır. Dolaysıyla onların bakımını olması gerektiği sıklıkta ve düzende yapmak ortamda yaşayan bireyler için son derece önemli bir konu. Zira havada gözle görülmeyen tozlar veya partiküller klimanın ön filtresinden geçerek zamanla iç ünite içine yapışır.

Klima bakımı neden önemlidir, sorusunun cevaplarından biri de enerji sarfiyatını asgari düzeye indirmesidir. Zira periyodik olarak yapılan klima fan temizliği, filtre bakımı ve gaz değerleri ölçümüyle cihazın performansını artırarak enerji sarfiyatını minimize etmek mümkün.

Klima Bakımı Yapılmazsa Ne Olur?

Klima bakımı yapılmazsa ne olur, diye soruyorsanız yazımızın geri kalanını okumaya devam etmenizde fayda var. Gereken inceliklerini öğrenip gerek kendi başınıza gerek işin ehli birinden destek alarak klimanızın filtre bakımını yaptırdığınızda cihazın harcayacağı yakıt miktarını azaltabilirsiniz. Kısacası ısıtma ve soğutma performansı, yakıt sarfiyatı, kötü koku, solunan havanın kalitesi gibi konularda ideal seviyelere ulaşmak için klimanızın markası ne olursa olsun bakımını ve temizliğini en uygun biçimde yaptırmanız hem sizin hem de aile bireylerinizin sağlığı için son derece önemlidir.

  1. Pingback: ADANA KLİMA BAKIMI - Adana Klima Servisi

  2. Pingback: Adana Klima Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir