Klima gaz şarjı

Adana Klima servisi sizlere klima gaz dolumu hizmeti vermektedir. Gaz eksiği olan klimalar soğutmaz ve bir süre sonra kompresörün yanmasına neden olur.

Klima gaz dolumunda dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgilerimize göz atınız.

Klima çalışma prensibi olarak belirli bir basınç altında bulunan sıvı akışkanın istenilen sıcaklıkta buharlaştırılması ve buhar halden tekrar sıvı hale döndürülmesidir. Bu sıvılaştırma çevirim malzemesi olan gazın kompresör tarafından emilip sıkılaştırılarak emilmesi işlemidir.

Klima cihazında kompresör içerisindeki gaz soğutmayı sağlamaktadır. Bu gazın eksik veya fazla olması cihazında yıpranmalara yol açtığı gibi aynı zamanda fazla enerji tüketimine de neden olmaktadır.

Tüm elektronik cihazların olduğu gibi klimaların da periyodik bakıma ihtiyaçları vardır. Mevsimine göre klimanın içerisine doldurulacak gazın basıncı cihazın performansını doğrudan etkilemektedir. Yılda en az 2 defa klima gazının kontrol ettirilerek mevsime göre gazın dolum işlemi gerçekleştirilmelidir.

Klimaların içerisine doldurulacak gazın kalitesi de yıl içinde alacağınız verimi doğrudan doğruya etkilemektedir. Klimalarınızı kurdururken veya yıllık periyodik bakımlarını yaptırırken alanında uzmanlaşmış ve son model donanımlara sahip servisleri seçmeniz klimalarınıza doğrudan olumlu katkı sağlamaktadır.

Klima gazı dolumunda dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan bir diğeri de klimanın türüne göre gaz basılması işlemidir. Gaz doldurulacak sistemin hangi gazla çalıştığını çok iyi bilmek gerekmektedir. Doldurulması gereken gaz tespit edildikten sonraki işlem ise gazın olması gereken basınç değerlerinde basılması işlemidir.

Klima gazı dolumu işlemi teknik uzmanlık isteyen bir iş olup,alanında uzmanlaşmış kişi ve bayilere yaptırılması gerekmektedir. Deneyimli kadromuz ve gelişmiş teknolojik donanımlarımızla bütün klima işlemlerinizde Adana Klima servisi olarak hizmetinizdeyiz.

Dikkat!

  • Gaz dolumu yapmadan önce klimanızın hangi gaz tipi olduğunu öğrenin.
  • Eğer klimanız gaz tüketmiş ise mutlaka kaçak vardır. Kaçak tespiti yaptırın.
  • Gaz dolumunu kendiniz yapmaya çalışmayın. Yüksek basınca maruz kalabilir ve büyük felaketlere yol açabilirsiniz.
  • Gaz dolumu bar ve kg. olarak hesaplanabilir. Klimanızı kaç gram gaz aldığından haberdar olun.

Servis Talep Formu

Bu Formu Oluşturduğunuz An Servis Ekibimizi Çağırmış Olursunuz